Chatka lásky

Energie lásky přináší sebepřijetí, pochopení a empatii. Červená energie lásky přináší do života radost a štěstí. Červená při západu slunce nabíjí nadějí a smyslem života.

Chatka lásky je určena pro pobyty ve tmě v páru.

Motto chatky je: Pokud spolu nevydržíte týden ve tmě, jak spolu chcete vydržet, celý život?

Technologie stavby

Svatyně je postavena ze dřeva a stojí na zemních vrutech, kdy je stavba cca 10cm nad zemí. Podlaha je masivní dřevěná ze smrkových podlahových palubek izolovaná 20 cm polystyrenu. Stěny jsou z venku pokryté palubkami v odvětrávané fasádě, následuje rošt s 20ti cm tepelné izolace. Zevnitř jsou na stěnách OSB desky (lepené hobliny pryskyřicí … žádné umělé lepidlo). Na stropě je 30 cm tepelné izolace, která není lepená formaldehydem. Stavba je tzv. difúzně otevřená kdy dřevo samo vyrovnává relativní vlhkost mezi 45 a 60 procenty, tzv. dýchá. Výška stropu je cca 2,2 m. Plocha chatky cca 25 m2

Rozdělená je na chodbičku s koupelnou a pobytovou místností.

Tepelná pohoda

Tepelná izolace zajišťuje velkou úsporu tepla, kdy se tepelná ztráta svatyně blíží pasivnímu domu. O topení a chlazení se stará tepelné čerpadlo, které v zimě topí a v létě chladí, jako klimatizace. Ovládání klimatizace je pečlivě upraveno pro pobyt ve tmě. Hlučnost venkovní jednotky je 46dB (tlumený hovor), hlučnost vnitřní jednotky je 22dB (šum listí). Pro jistotu tuhých zim je namontován 0,5 kW přímotop s termostatem (pečlivě vybraným aby nezářil obloukem při spínání).

Voda

Studniční voda s vydatností 21 kubíků za den je dopravována vibračním čerpadlem Grundfos. Voda je logicky bez chlóru a na pití je nejlepší, když ji necháte minutu až dvě odtéct, aby dorazila ta od pramene … mňam. Tlak v potrubí je vyrovnáván expanzní nádobou, avšak může kolísat mezi 3mi a 6ti bary. Splašková voda pokračuje do domácí čističky a následně putuje k nám na zahrádku.

Ticho

Svatyně není stavěna s úmyslem zvukové deprivace, ač 40cm izolace a 6cm dřevěné stěny odhluční velmi, jsou uvnitř částečně slyšet venkovní zvuky. Hledáte-li pro svůj pobyt ve tmě absolutní ticho, máme k dispozici špunty do uší z lékárny a nebo pro extrémisty velká sluchátka (hluchátka). Ač je svatyně vzdálena od domu 50 metrů, mohou být přes den slyšet občasné zvuky z našeho žití jako třeba řezání či sekání dřeva. Stejně tak je uvnitř slyšet zaštěkání našich dvou hafánků či zakokrhání kohouta ? Ještě je třeba dodat, že ve 12 km vzdálené Čáslavi se nachází vojenské letiště na kterém sídli letka nadzvukových stíhaček Gripen, které jsou občas slyšet. S vypnutou ventilací se ticho ve svatyni pohybuje kolem 24 dB v noci a kolem 28 dB ve dne (hladina šumícího lesa).

Byli jste zde? Prosím ohodnoťte

Místnost Chatka lásky se nachází v centru Léčba tmou u Kutné Hory.

Možnosti stravy místnosti Chatka lásky:

Vybavení místnosti Chatka lásky:

Cena:

1 372 Kč
+ 342 Kč strava, splátky od 500 Kč, druhý v páru +30%

Další fotografie pro místnost Chatka lásky:

Volné termíny místnosti Chatka lásky:

Nezávazná poptávka pobytu ve tmě v místnosti Chatka lásky centra Léčba tmou u Kutné Hory

  Jméno a příjmení:

  Email:

  Telefon:

  Termín

  Místo pro vzkaz:

  Rozumím tomu, že stránka www.pobytvetme.eu je pouze prostředníkem a jen přepošle tato data vybranému provozovateli. Rezervaci provádí vybraný provozovatel centra pro pobyt ve tmě.

  Cena:

  1 372 Kč
  + 342 Kč strava, splátky od 500 Kč, druhý v páru +30%