Tma na konci světa

Terapie tmou se stává v poslední době stále významnějším trendem. Od pradávna je tma chápána negativně.  Společně se strachem a zlem se objevuje v protiváze ke světlu a dobru. Nemůžeme ji ale chápat jako opak světla. Pouhá absence světla totiž neznamená tmu. Musíme ji vnímat jako samostatný jev. Výrazná absence informací ve tmě umožňuje rozvinout veškerý myšlenkový potenciál a kreativitu. Je základním předpokladem regenerace fyzična i psychických funkcí a zpomaluje stárnutí.

Jedním z nejzajímavějších procesů, které se za tmy v našem těle odehrávají, je tvorba hormonu melatoninu. Tento hormon si lidský organismus vytváří především v absolutní tmě. Jeho produkce je v noci až stokrát vyšší než ve dne. Také působí proti nádorovému bujení a stárnutí. Nepřetržitá absence světla znamená radikální konfrontaci se sebou samým. Temnota, v níž člověk pobývá o samotě, se využívá jako prostředek k návratu k mentálním a transpersonálním procesům. Nepřítomnost vnějších podnětů způsobuje, že nejprve duševní, potom energetické a nakonec spirituální zkušenosti se stávají čím dál zřetelnějšími.

Byli jste zde? Prosím ohodnoťte

Dopravní obslužnost centra Tma na konci světa:

Umístění: samota
Parkování: 0 km
Vlak: 16 km
Autobus: 7 km

Umístění centra Tma na konci světa na mapě:

Další fotografie pro centrum Tma na konci světa:

Místnosti v centru Tma na konci světa:

Název a fotografie
Možnosti stravy
Vybavení
Cena a informace
Umístění:
Tma na konci světa Umístění: samota Parkování: 0 km Vlak: 16 km Autobus: 7 km Cena: 1 600 Kč/noc 50% záloha při objednání

Nejbližší volné termíny v centru Tma na konci světa: