Místnost 1 Klatovy 5/5 (1)

Tma

absolutní, pokoj bez oken je oddělen speciálními těsnými dveřmi od chodby, kde je malá lednička a též absolutní tma. Další speciální dveře z chodby do přijímací kanceláře. Viz. fotogalerie.

Ticho

relativní, do domu 180 let starém s kamenno-cihlovými 90 cm tlustými zdmi implantován velmi stavebně-technicky sofistikovaný sendvič. Přizdívky na pryžových pásech, pružné zavěšení stropu, plovoucí bezkontaktní podlaha. Nejlepší akustické materiály. Např. v sendviči m.j. je pět pětivrstvých kartonových desek. Celkové složení supersendviče je naše tajemství. Lidské ucho, kdy mozek (mysl) hledá v deprivaci jakýkoliv vnější podnět a mysl svoji práci, na kterou je nastavená od našeho narození, je velmi geniální nástroj.
Po celoživotním “boji” se zvukem milovníka hudby (hifi-audio poslechová místnost) v současnu ladíme poslední 3%, tedy v oblasti high-endu. Absolutní ticho (v nadsázce) je náš cíl, ač víme, že neexistuje ani ve vakuu (jestli vakuum vůbec existuje). Natož v hmotném světě, kde pulsuje gravitace.

 

Samota

Máte šanci poprvé v životě být skutečně sami, můžete si prožít skutečně nerušenou introspekci. Potencionální komunikace ústně či písemně – lísteček na ledničku v chodbě nebo do tašky s použitým nádobím.

Větrání

Použity nejlepší materiály vzduchovodů dostupné na evropském trhu. Neslyšné větráčky umístěné mimo budovu řídí průmyslový mikropočítač, který dostává signály z čidla CO2 (koncentrace oxidu uhličitého), které sleduje a reguluje kvalitu vzduchu v pokoji.
Vše je samozřejmě zálohováno, jako citlivý hardware počítačových systémů.
Zde jsou ukryta tři uváděná procenta boje s tichem. Pohybující se vzduch a tlumiče zvuku je velká alchymie. Stejně jako kvalitní poslech hudby, kdy můžete poslouchat svoji oblíbenou hudbu na zesilovači za 3 tisíce nebo za třista tisíc. Zde na cestě k “absolutnímu” tichu pracujeme nepřetržitě. Pokud ale lidské ucho obdrží frekvence, které jsou tzv. indiferentní, tedy mozek nedovede analyzovat co je způsobuje, co za nimi stojí jako zdroj, přestává je vnímat.

Byli jste zde? Prosím ohodnoťte

Místnost Místnost 1 Klatovy se nachází v centru Pobyt ve tmě Klatovy.

Možnosti stravy místnosti Místnost 1 Klatovy:

Vybavení místnosti Místnost 1 Klatovy:

Cena:

1 285 Kč
platba za celý pobyt dva měsíce před nástupem

Další fotografie pro místnost Místnost 1 Klatovy:

Volné termíny místnosti Místnost 1 Klatovy:

Omlouváme se pobyt ve tmě v tomto centru přes nás nelze poptat, kontaktujte přímo provozovatele.

Nezávazná poptávka pobytu ve tmě v místnosti Místnost 1 Klatovy centra Pobyt ve tmě Klatovy

Omlouváme se pobyt ve tmě v tomto centru přes nás nelze poptat, kontaktujte přímo provozovatele.

Cena:

1 285 Kč
platba za celý pobyt dva měsíce před nástupem